O nás

acrokids.sk

Kto sme

Volám sa Veronika a som mamou dvoch detí – Damiána a Kamilky. Vyštudovala som Pedagogickú fakultu UK odbor psychológia – angličtina. Od roku 2016 cvičím AcroYogu a v roku 2017 sme s deťmi vymysleli koncept AcroKids – program pre rodičov s deťmi, ktorý v sebe ukrýva prvky gymnastiky, animal workoutu a AcroYogy. Ročne otvárame niekoľko kurzov a organizujeme workshopy v Bratislave a okolí, ale aj na festivaloch či detských táboroch. V roku 2018 som mala možnosť zúčastniť sa víkendového workshopu Detská joga, ktorý mi už vtedy nasadil chrobáka do hlavy.
V máji 2023 som bola na školení Relaxačná joga – uvoľnenie napätia u detí, ktorý ma opäť prijmel zamyslieť sa nad významom jogy pre deti. A myslím si, že má a veľký! A tak som na jeseň úspešne absolvovala tréning a stala sa certifikovanou lektorkou Family yogy a jogy pre deti v MŠ. Vďaka tomu som rozšírila portfólio aj o koncept BalanceKids, ktorý je určený prevažne pre materské školy a jeho základom je detská joga. Mojim cieľom je prinášať pohyb k deťom a dospelým, aby sa stal prirodzenou súčasťou ich každodenného života, čoho výsledkom by mala byť fyzická aj psychická rovnováha – balans.

Veronika
Kamilka
Damiánko

Oba koncepty sú pohybovou prípravou zameranou na správne držanie a spevnenie tela, zlepšenie flexibility a koordinácie ako aj na udržiavanie rovnováhy a stability. To všetko je zaobalené do hier, aktivít a cvičenia, ktoré prebiehajú zábavnou a veku primeranou formou.
V programe AcroKids je dôležitým prvkom práve spolupráca, komunikácia a interakcia medzi rodičom a dieťaťom – v pozadí sa buduje vzťah založený na vzájomnej dôvere, prijatí a načúvaní jeden druhému. Pri cvičení je dôležitá sústredená pozornosť, ktorá nám všetkým často chýba.
Program BalanceKids sa zameriava aj na relaxačné a dychové cvičenia, ktoré vedia deťom pomôcť lepšie zvládať stres a emocionálne výzvy.